Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Memberblog Lisa | High Fives & Bewegende Ruggen

Persoon a: ‘Hallo’, Persoon b: ‘Hoe gaat het’, a: ‘Goed’, b: ‘Ik ben’, a: ‘Melanie’, b: ‘Lisa’. Dit bijzondere voorstelrondje, dat de hele kring rond gaat, zet de toon voor de rest van de avond: contact-zoekend, out of the box en een beetje ongemakkelijk. Te gast is Floris van Tilburg van Your Lab die ons uitnodigt om, bijvoorbeeld door fysieke beweging, erachter te komen wat onze dynamiek is in contact met anderen. De locatie? Een strak, hoog, maar huiselijk pand aan de Kerkstraat, in hartje Amsterdam.

 

1-clubavond-juni-360-connectors-club

Nadat we elkaars namen gehoord hebben gaan de stoelen aan de kant en mogen we door de ruimte lopen. Dit doet me denken aan Pilates en de warming-up oefeningen van de acteerlessen die ik volg. Even de tijd nemen om, in je eigen tempo, te voelen hoe je staat, loopt en ademt. Fijn! Hierna maken we twee aan twee met elkaar kennis. Zonder te praten….met de ruggen tegen elkaar aan bewegend. Eerlijk gezegd weet ik nog steeds niet hoe mijn ‘partner’ heet, maar het voelde warm om, voorzichtig balancerend en pittig proberend contact te maken met iemand, zonder verbaal te worden. (Waarschijnlijk voel ik me daarom ook zo thuis op de dansvloer en haak ik al af als iemand m’n naam vraagt -wink-)

Nog maar een uurtje geleden was ik op mijn werk waar m’n collega-kok en ik in twintig broodjes in twintig minuten bereidde. Na afloop gaven we elkaar een high five. Woordeloos wisten we allebei precies wat deze actie betekende: ‘goed gedaan’, ‘nice teamwork’, ‘ik vind jou ok’. Maar wat gebeurd er als je met dertig dames door een ruimte loopt en ervoor kunt kiezen wel of geen high five te geven? Wij probeerden het uit en het antwoord blijkt nogal dramatisch. Men voelde zich afgewezen, negeerde elkaar, voelde zich schuldig, vond het super vervelend om iemand niet te geven wat die ander verwachtte, maakte het weer goed en troostte elkaar. Blijkbaar hechten we met z’n allen veel waarde aan harmonie. Bij mezelf herkende ik dit in eerste instantie niet zo heftig. Al jaren geleden leerde ik, dat hoe een ander jou behandeld meestal meer zegt over die ander dan over jezelf. Iemand mag eigen keuzes maken, zonder dat dit mij kwetst en ik hoop dat dit andersom ook zo werkt. Toch sloeg de twijfel toe toen ik me ineens afvroeg of het misschien wel persoonlijk was dat sommigen mij geen high five wilden geven…maar ik besloot dat dit waarschijnlijk niet zo was.

2-clubavond-juni-360-connectors-club3-clubavond-juni-360-connectors-club

Hierna voorzag Floris ons van een casus. Tijdens een vakantie in Egypte zijn we gestrand in de woestijn, terwijl de benzine op is en we ons vliegtuig willen halen. Onze enige redding is een pompstationbediende…die pauze heeft. Aan vier moedige dames onder ons de taak om (omstebeurt) deze exoot (Floris) ertoe te krijgen hen te helpen. Vier verschillende scenario’s volgen en vol spanning bekijken we de verwoede pogingen, met wisselend succes. Het viel me op dat de meesten, voor mijn gevoel, behoorlijk steunden op hun hoofd. Men was rationeel strategisch, verbaal overtuigend, of helpend intelligent, in de hoop wat terug te krijgen. Fysiek hielden ze in eerste instantie afstand van onze zonnige vriend (hoewel eentje volgens mij dichterbij ging zitten en anderen dichterbij kwamen om hem te helpen). Dit dwong hij ook wel af door ze naar een stoel te dirigeren die een meter verderop stond en te wijzen naar het koffie-apparaat, nog verder weg. Ik verbaasde me hierover, omdat vrouwen toch eeuwenlang geholpen zijn met dank aan hun ongelofelijke lichamelijke zwakheid, liefheid en (krokodillen)tranen, dan wel verleidelijkheid. Zelf zou ik -God verhoedde- nooit alleen de woestijn in trekken om dit soort doemscenario’s te voorkomen, maar mocht het toch gebeuren dan zou de beste man getuige zijn van een flink staaltje vrouwelijke hulpeloosheid. Al dan niet met succes.

Er volgen nog twee casussen die we zelf inbrengen. Een dame die later binnen kwam en dus door dertig paar ogen gevolgd werd zet zich weer in de schijnwerpers door een werksituatie in te brengen. Ik mag dat wel. Suzanne is zo dapper om een -voor vele herkenbare- situatie in de relatie met haar vriend uit te spelen met Floris. In no time worden we meegenomen in de herkenbare situaties met bijbehorende emoties. We willen niet dominant of onvriendelijk zijn, maar er moet wel gebeuren wat er moet gebeuren en dat is wat wij willen. De ander bedoeld het misschien niet verkeerd, maar begrijpt ons voor geen meter. We willen de ander bewegen, maar gaan daar zelf keihard voor werken, of blijven juist stokstijf zitten. Zo kwam het op mij over en ook in dit geval geldt: dat zegt waarschijnlijk vooral iets over mezelf. Vorige maand lukte het mij niet om beweging te krijgen in mijn (mannelijke;) collega. Eigenlijk kreeg ik uberhaupt geen contact meer met hem en dat nam ik hem bijzonder kwalijk. ‘Natuurlijk’ zag hij zelf totaal niet in wat het probleem was (hij!) en ook dat was onverdragelijk. Het zien van de casussen confronteerde mij met het feit dat problemen nooit bij één iemand liggen, maar altijd in de communicatie-dynamiek. Ook dat had ik eigenlijk jaren geleden al geleerd (leve twee sociale opleidingen), maar dat wil nog niet zeggen dat het dan simpel is. Zucht.

Het was weer een intensieve, leerzame avond waarin ik vooral aan het begin, door beweging, verbinding heb kunnen maken met anderen. Het tweede deel van de avond heb ik vooral gekeken hoe anderen, meestal verbaal, verbinding zochten met anderen, wat nog best lastig bleek. Gelukkig had onze top-chef Suzanne eraan gedacht om alcohol door de after-borrel-bowl te doen.

punch-clubavond-juni-360-connectors-club

Geschreven door Lisa vd Berg

 

TO OUR LOVELY CONNECTORS°

Ben jij er de volgende keer weer bij? Vergeet dan niet om jezelf én jouw +ONE aan te melden op het FB-event.

Ben je nog geen member maar lijkt het je leuk om een keer te komen kijken bij één van onze clubavonden? Stuur ons dan een bericht en we nemen je graag mee als onze +ONE! En check ook onze FB-page om op de hoogte te blijven van onze clubactiviteiten!

Meer weten over de trainingen en visie van YourLab of onze locatie Flex427? Go for it!

 


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Geef een reactie
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/public/sites/www.360connectorsclub.nl/wp-includes/formatting.php on line 4387

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *